Thursday 25th July 2024

Półbuty na obcasie – pomysły na stylizacje, które musisz znać

2 czerwca 2023 by MaciejGimnazjum
No Comments

Przez wiele kobiet niedoceniane, przez inne uwielbiane – półbuty na obcasie są must have, w każdej kobiecej garderobie. Można je zestawiać z różnymi nieoczywistymi stylizacjami. Są uniwersalne i komfortowe, dzięki temu można je wykorzystywać na różne okazje i do wielu stylizacji. Dziś postaramy się przybliżyć stylizacje z półbutami na obcasie. Sprawdź nasze propozycje i się zainspiruj.

Czym w ogóle są półbuty na obcasie?

Mianem półbutów określa się obuwie sięgające do kostki lub poniżej kostki. Do tej grupy obuwia zalicza się kilka różnorodnych rodzajów butów m.in. czółenka, szpilki, lordsy, mokasyny i jazzówki.

Półbuty na obcasie dają szeroki zakres stylizacji – można je nosić niemal, z każdym rodzajem garderoby. Są uniwersalne, a zarazem modne. Do jakich stylizacji można nosić półbuty na obcasie?

Stylizacje z półbutami na obcasie

Jeśli zastanawiasz się, z czym nosić półbuty na obcasie to odpowiedź jest jedna – ze wszystkim. Ten rodzaj obuwia pasuje do wszystkiego, począwszy od zwiewnych ekstrawaganckich sukienek, a skończywszy na eleganckich garniturach do pracy. Półbuty na obcasie idealnie pasują do tzw. małej czarnej – podkreślają jej ponadczasowy elegancki charakter. Jeśli chcesz nadać szyku stylizacji, to wybierz sznurowane półbuty na obcasie zestawione z sukienką midi – podkreślają zgrabne kobiece nogi. Jednym ze sprawdzonych sposobów jest dobieranie spódnicy do półbutów na obcasie. Gdy wybierasz ażurową spódnicę, to najlepiej jest ją zestawiać z delikatnymi półbutami na obcasie. Jeśli stawiasz na ołówkową spódnicę, to dobierz do niej klasyczne szpilki lub półbuty na obcasie – kaczuszce. Taka stylizacja prezentuje się elegancko. Gdy decydujesz się na spodnie cygaretki, to najlepsze będą półbuty na obcasie, np. szpilki. Jeśli zakładasz spodnie cygaretki z mało oficjalne wyjście, to wybierz delikatne buty, np. mokasyny lub lordsy.