Sunday 23rd June 2024

HIFU Warszawa, czyli High Intensity Focused Ultrasound

11 lipca 2023 by MaciejGimnazjum
No Comments

W nowoczesnych gabinetach kosmetycznych oraz klinikach medycyny estetycznej oferuje się dziś rozmaite zabiegi, mające na celu poprawę wyglądu twarzy i innych części ciała. Całkiem niedawno do oferty wielu z nich trafił zabieg o nazwie HIFU. Co to takiego? 

HIFU – popularny zabieg kosmetyczny 

High Intensity Focused Ultrasound to bezinwazyjny, a bardzo skuteczny zabieg kosmetyczny, poprawiający wygląd skóry. Poddając się mu i tym samym unikając zabiegów chirurgicznych, można zredukować zmarszczki i rozszerzone pory. Jest również skuteczny przy liftingu twarzy. Warto się nad nim zastanowić, chcąc zredukować ilość skóry po ciąży albo po odchudzaniu. Zabieg ten polega na stymulacji skóry przy użyciu wiązki ultradźwięków o odpowiednio wysokiej częstotliwości. Ultradźwięki te przyczyniają się do obkurczania skóry, a następnie doprowadzają do uszkodzenia termicznego białek tkanki. Organizm broniąc się, produkuje nowe włókna kolagenowe, wpływające na napięcie skóry. Zabieg jest nie tylko bezpieczny, ale również całkiem przyjemny. 

HIFU – kurs

Wszyscy, którzy chcą oferować High Intensity Focused Ultrasound w swoich gabinetach, muszą najpierw ukończyć odpowiedni kurs. Dopiero wtedy mogą myśleć o inwestycji w profesjonalny sprzęt i wprowadzaniu zabiegu do oferty na stałe. Na szczęście z kursami nawet tego typu, nie ma większego problemu. Już pod hasłem hifu Warszawa można znaleźć długą listę firm specjalizujących się w prowadzeniu profesjonalnych kursów dla wszystkich osób zainteresowanych kursem High Intensity Focused Ultrasound. Warto tylko wybrać kurs, podczas którego naprawdę będzie można dużo się nauczyć. 

HIFU zdobywa coraz większą popularność. Zapewne to za sprawą efektów, jakie można uzyskać oraz bezpieczeństwo, jakie zabieg ten zapewnia. By móc z niego skorzystać, trzeba się nieco wykosztować. Dlatego kosmetyczki i inni specjaliści na co dzień wykonujący rozmaite zabiegi na twarz i ciało w swoich gabinetach, poważnie rozważają wprowadzenie HIFU do swojej oferty. To szansa na dodatkowy zarobek i wzrost popularności samego gabinetu.