Teatr ,,SZANSA" istnieje od 2002 roku. Jego założycielką jest  Maria Strzyżyńska, a tworzą go uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Wągrowcu.

      Zespół rozpoczął swoją działalność od wystawienia na scenie spektaklu pt.,,Mały Książę"  w ramach Powiatowych Konfrontacji Małych Form Teatralnych KURTYNA w Wągrowcu w 2002 roku.

      Młodzi aktorzy mogą poszczycić się wieloma osiągnięciami, zarówno zespołowymi,  jak i indywidualnymi. Biorą udział w przeglądach teatralnych oraz innych konkursach, m. in. w Rejonowym Konkursie Gwary Poznańskiej w Skokach, gdzie na przestrzeni lat 2010-2016 zdobyli pierwsze, drugie i trzecie miejsce, wyróżnienia oraz nagrody publiczności.

    Oto osiągnięcia zespołu:

- 2017 -  ZŁOTA KURTYNA w XIX Powiatowych Konfrontacjach Małych Form Teatralnych KURTYNA w Wągrowcu za spektakl pt. ,,Duchy”.

- 2016 – II miejsce w Regionalnym Przeglądzie Teatrów Szkolnych w Pile za spektakl  pt. ,,Podróż”

- 2016 - SREBRNA MASKA w XVIII Powiatowym Przeglądzie Małych Form Teatralnych KURTYNA w Wągrowcu za spektakl pt. ,,Inny świat”

- 2015 - ZŁOTA MASKA w Przeglądzie Teatrów Szkolnych w Miejskim Domu Kultury Iskra w Pile za spektakl pt. ,,Persefona". oraz nagroda instruktorska dla p. Marii Strzyżyńskiej oraz  p. Agnieszki Staniszewskiej za przygotowanie spektaklu ,,Persefona".

- 2014 - nagroda za najlepszą reżyserię spektaklu pt. ,,Pięć minut" w XI Ogólnopolskim Przeglądzie Twórczości Teatralnej MASKA w Psarach Polskich.

- 2014 - Wyróżnienie w XVI Powiatowych Konfrontacjach Małych Form Teatralnych KURTYNA  w Wągrowcu za spektakle: ,,Pięć Minut ‘’ oraz ,,Bzdurobajka".

- 2013 – II miejsce  w X Ogólnopolskim Przeglądzie Twórczości Teatralnej ,,MASKA" w Psarach Polskich za spektakl ,,Pani M".

- 2013 - II miejsce w Przeglądzie Teatrów Szkolnych w Pile za spektakl ,,Pani M".

- 2012 - Srebrne Maski w XIV Powiatowych Konfrontacjach Małych form Teatralnych KURTYNA w Wągrowcu za spektakl ,,Pisanie życiorysu".

- Srebrne Maski za spektakl ,,Sprawa do załatwienia".

- Srebrne Maski za spektakl ,,Irlandia".

- 2012 - II miejsce w XXX Czarnkowskim Forum Teatrów Szkolnych w Czarnkowie za spektakl ,,Burza w teatrze"; nagrody indywidualne dla odtwórczyń głównych ról, Mai Szymankiewicz oraz Danuty Korbal.

- nagrody indywidualne za kreacje aktorskie odtwórczyń ról w spektaklu ,,Pisanie życiorysu"  dla Danuty Korbal, Mai Szymankiewicz oraz Pauliny Szejn.

- wyróżnienie dla Marii Strzyżyńskiej za scenariusz sztuki ,,Pisanie życiorysu".

- 2012 - GRAND PRIX w Przeglądzie Teatrów Szkolnych w Pile za spektakl ,,Burza w teatrze".

- 2011- wyróżnienie w XIII Powiatowych Konfrontacjach Małych Form Teatralnych KURTYNA za spektakl ,,Kolejka".

- 2010 - Srebrne Maski w XII Powiatowych Konfrontacjach Małych Form Teatralnych KURTYNA za spektakl ,,Igraszki z czasem".

- 2008 - wyróżnienie w X Powiatowych Konfrontacjach Małych Form Teatralnych KURTYNA  w Wągrowcu za spektakl ,,Żona modna".

- 2007- Srebrna Kurtyna w IX Powiatowych Konfrontacjach Małych Form Teatralnych KURTYNA za spektakl ,,Ptam"; nagroda indywidualna za kreację aktorską dla odtwórczyni głównej roli, Dajany Rojek.

- 2005 - wyróżnienie w XXV Czarnkowskim Forum Teatrów Szkolnych w Czarnkowie za spektakl ,,Burza w Teatrze Gogo".

- 2005 - Brązowa Kurtyna w VII Powiatowych Konfrontacjach Małych Form Teatralnych w Wągrowcu za spektakl ,,Hamlet na wesoło".

- 2004 - Srebrna Kurtyna w VI Powiatowych Konfrontacjach Małych Form Teatralnych KURTYNA w Wągrowcu za spektakl ,,Burza w Teatrze Gogo".

- 2003 - wyróżnienie w V Powiatowych Konfrontacjach Teatralnych KURTYNA w Wągrowcu za spektakl ,,Wesele w Atomicach".

- 2002 - Brązowa Maska w IV Powiatowych Konfrontacjach Małych Form Teatralnych KURTYNA w Wągrowcu za spektakl ,,Mały Książę".