Świetlica jest czynna od godz. 6:45 do 16:00. Ze świetlicy korzystają uczniowie dojeżdżający i dowożeni do szkoły, nieuczestniczący w lekcjach religii, zwolnieni z lekcji w-f lub nauki pływania na basenie, oczekujący na zajęcia pozalekcyjne.

Uczniowie w świetlicy mogą odrabiać lekcje, korzystać z gier świetlicowych, oglądać audycje telewizyjne, bawić się lub odpoczywać na dywanie. Świetlica wyposażona  jest w dużą ilość różnorodnych gier, klocków konstrukcyjnych oraz edukacyjnych, puzzli, a także sprzętu sportowego typu hula-hop, ringa czy piłki. Podczas sprzyjających warunków pogodowych dzieci przebywające w świetlicy spędzają czas na przyszkolnym placu zabaw. Podczas niepogody biorą udział w różnego rodzaju zajęciach plastycznych, przygotowują prace plastyczne na konkursy lub jako upominki dla bliskich.